Druhý ročník Týdne investic představí podporu podnikání z evropských fondů i legislativní novinky

V posledním květnovém týdnu pořádá CzechInvest Týden investic. V Praze i v mnoha dalších místech po celé České republice se uskuteční řada akcí na podporu podnikatelského prostředí. Letošní program zahrnuje odbornou konferenci, oběd premiéra s vybranými investory i mnohá setkání, přednášky a školní exkurze. Akce vyvrcholí galavečerem na Žofíně. Ve čtvrtek 28. května 2015 zde budou slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Investor a podnikatelská nemovitost roku 2014.

Týdnem investic CzechInvest dále pokračuje ve svém úsilí posilovat spolupráci mezi státem a investory a iniciovat řešení slabin českého podnikatelského prostředí. Letošní druhý ročník se koná v symbióze s projektem Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015 Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Hlavním tématem celostátní konference Nová etapa investiční podpory v České republice, pořádané ve čtvrtek 28. května 2015 na Žofíně, budou novinky v zákoně o investičních pobídkách a nový Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014-2020, který podnikatelům nabízí dotace ze strukturálních fondů EU. Diskutovat se bude také o vízové politice, stavebním zákonu či zákonu o posuzování vlivů na životní prostředí. Jako řečníci vystoupí zástupci agentury CzechInvest, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR i dalších ministerstev a vybraných investorů.

Bližší informace a program naleznete na webu.

Na Týden investic volně navazuje také investiční konference Get MORE pořádaná Agenturou pro regionální rozvoj 3. června 2015 v Ostravě.

Zdroj: Agentura CzechInvest

zpět na seznam novinek