Špičkoví odborníci vystoupí v září na konferenci BROKERAGE EVENT 2015 věnované mechatronice!

Příprava odborné konference v jednom z nejrychleji rostoucích odvětví v našem kraji – mechatronice - je již v plné proudu. Na konferenci, která proběhne 23. 9. 2015 v Ostravě a bude zaměřena na aplikaci mechatronických systémů v průmyslu, se představí řada špičkových odborníků z této oblasti.

Účastníci se mohou těšit na prezentace nejnovějších poznatků aplikace nových technologií z mechatroniky do strojírenství, energetiky, zdravotní techniky, automotive a na využití měřicí a řídicí techniky v mechatronických systémech.

Na úvod pohovoří zahraniční zástupci, a to Rudolf Scheidl z univerzity Johannese Keplera v rakouském Linzi a Johann Hoffelner z mechatronického klastru z Linze. V prezentacích bude zdůrazněna role mechatroniky jakožto impulsu ekonomické transformace na příkladu Horního Rakouska a spolupráce tamnějšího vědeckého výzkumu s průmyslovou praxí.

Z domácích odborníků vystoupí například Stanislav Pekárek ze společnosti Continental, který představí pneumatické systémy v automobilových sedačkách. Zajímavým příspěvkem pak bude prezentace vývoje tzv. mechatronické ruky pro dobíjení ze sítě pro vozy MHD, vyvinuté ostravskou společností Dodávky automatizace. Prezentovat budou i zástupci akademické sféry, například Vladimír Kebo z VŠB - TU Ostrava.

Světovou špičku v oblasti scénických a jevištních technologií bude reprezentovat „domácí“ společnost OCHI Inženýring, která představí mechatronické-energeticky úsporné systémy. Nebude chybět také společnost Bosch Rexroth, která vyvíjí lineární a montážní systémy. Konferenci uzavře profesor Skařupa ze společnosti ROBOTSYSTEM, která se specializuje na vysoce specializovaný aplikovaný výzkum a vývoj v oblasti servisní robotiky, mechatroniky a automatizace.

Blíže v programu konference.

Přihlášení je možno do 16. září 2015

zpět na seznam novinek