Známe vítěze 3. ročníku soutěže StartUp Harvest

15. září 2016 v Garage Clubu Ostravě Martinově proběhlo 3. setkání start-upů a investorů, které stejně jako v minulých letech organizuje Moravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj.

Vítězem třetího setkání StartUp Harvest se stal Jan Nezval autor projektu N-ROTE, jde o nízkonákladové robotické rameno, které dokáže nahradit rutinní ruční práci ve výrobních podnicích. „Soutěž mi přinesla mnoho poznatků od zkušených investorů a ukázala ten pravý směr, kterým by se podnikání dále mělo ubírat,“ říká Jan Nezval.

Zájem o letošní ročník projevilo celkem 33 start-upů, kteří se registrovali do 30. června. Do dnešního finále postoupilo jen 10 nejúspěšnějších. „Moravskoslezský kraj je regionem skvělých nápadů, o čemž jsme se dnes přesvědčili. Jsem rád, že mohu podpořit tyto mladé podnikatele a pomoci jim posunout jejich začínající podnikání zase o krok dále,“ říká hejtman kraje Miroslav Novák.

Jedenáct originálních projektů hodnotilo celkem šest investorů, kteří mají bohaté zkušenosti s financováním i pomocí začínajícím podnikatelům. Už podruhé do investorské lavice zasedl např. Michael Rostock Poplar, který se do povědomí široké veřejnosti, dostal svým působením v pořadu České televize Den D, dalším neméně známým investorem byl Miloš Sochor, zabývající se investováním a strategickým rozvojem firem, další rady a doporučení pro start-upy zaznívaly z úst Zdeňka Rudolského, jednoho ze zakladatelů ostravského Impact Hub, Tadeáše Bělíka, představitele nové investorské skupiny Keiretsu Forum nebo Martina Drdula zakládajícího člena Moravia Seed Group.

„Start-upy přichází s novými nápady, novými způsoby řešení, a jsou tak jedním z motorů zdravé ekonomiky. Jejich podpora proto patří k našim prioritám. Mnohé z nich se ve svých začátcích potýkají hlavně s nedostatkem finančních prostředků. Možnost prezentovat se před skutečnými investory jim tedy vedle cenných zkušeností může přinést i začátek budoucího prospěšného partnerství,“ říká Luboš Matějka, ředitel Odboru start-upů agentury CzechInvest

„Těší mě rostoucí zájem o toto setkání, jak ze strany start-upů, investorů tak i odborné veřejnosti. Mám radost z rostoucí kvality představovaných projektů.“ dodala Petra Chovanioková, ředitelka Agentury pro regionální rozvoj.

zpět na seznam novinek