ArcelorMittal Ostrava zahájila výrobu nové oceli pro automobilový průmysl

Zástupci společnosti ArcelorMittal Ostrava představili 3. října na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně nový produkt. Huť jako jediná v evropské části skupiny ArcelorMittal vyrábí ocel, která najde uplatnění především v automobilovém průmyslu. Na Středojemné válcovně vyrábí ploché tyče pro listové pružiny, které jsou součástí závěsného systému vozidel. Do nového produktu investovala ostravská huť více než 210 milionů korun.

„Výroba tyčí pro automobilový průmysl je krokem ve zvyšování podílu výrobků s vysokou přidanou hodnotou, které nám zajistí lepší konkurenceschopnost. Nový výrobek, který jsme vyvinuli v Ostravě, je důkazem, že na výzkum a vývoj klademe skutečně velký důraz,“ říká Vijay Mahadevan, generální ředitel ArcelorMittal Ostrava.

Na výrobu plochých tyčí se používá nízkolegovaná ušlechtilá chrom-vanadová ocel, která se vyznačuje vysokou pevností a odolností vůči cyklickému namáhání, což ji předurčuje k výrobě vysoce namáhaných strojních součástí, jako jsou listové pružiny.

Huť byla po náročných zákaznických auditech zařazena na seznam dodavatelů tyčí pro výrobu listových pružin, což je jedna z nutných podmínek, aby mohl být nový výrobek v automobilovém průmyslu používán. Hlavní využití nacházejí listové pružiny například v užitkových vozidlech, dodávkách, nákladních automobilech, přívěsech, pick-upech, SUV, kolejových vozidlech či zemědělských strojích. Mezi odběratele patří přední první dodavatelé komponentů. Ti zpracovávají dodaný výrobek do podoby finálního produktu evropským výrobcům osobních a nákladních automobilů či přívěsů.

zpět na seznam novinek