Pro rozvoj inovačního ekosystému i celého regionu jsou klíčové akce a setkání, které podporují růst, spolupráci a zajímavé projekty přispívající k rozvoji klíčových oblastí MSK.

Celý den

12. Národní konference transferu

Aula VŠB-TUO 17. listopadu, Ostrava

Centrum transferu technologií VŠB-TUO srdečně zve na 12. Národní konferenci transferu, která se uskuteční 19. března 2025. Tato prestižní událost, pořádaná pod záštitou spolku Transfera.cz, představuje vrcholnou platformu pro sdílení poznatků, zkušeností a aktuálních trendů v oblasti transferu technologií v České republice. Hlavním tématem letošního ročníku je Transfer technologií jako součást inovačního ekosystému. Program se zaměří na klíčovou roli, kterou transfer technologií sehrává při propojení akademické sféry, podnikatelského prostředí, veřejného sektoru a investorů. Účastníci budou diskutovat o tom, jak efektivně zapojit výsledky vědy a výzkumu do praxe, podpořit vznik inovací a vytvořit robustní inovační ekosystém, který přispěje ke konkurenceschopnosti české ekonomiky na globální úrovni.

Právě probíhající

Série workshopů pro výzkumníky

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava Technologická 375/3, Ostrava–Pustkovec

Rádi bychom vás pozvali na sérii workshopů zaměřených na vědeckou komunitu, obchodní potřeby a networking. 1. Jak vytvářet inovativní a komerčně hodnotná technologická řešení: První část povede odborník Hyun Park v anglickém jazyce. Tento workshop bude probíhat v angličtině. 2. Reverse pitching: Druhá část nabídne výzkumným pracovníkům a zástupcům firem ideální prostor prezentovat svou práci studentům, kteří se mohou na stejné výzvy dívat z nové perspektivy. 1. část | Jak vytvářet inovativní a komerčně hodnotná technologická řešení • 26. února: Kick-off session, středa 13–14 hodin, online Během setkání se účastníci vzájemně poznají a proberou svá očekávání od workshopu. • 18. března: Workshop, úterý 10–17 hodin, konferenční sál v budově VIVA, 2. patro (areál T-parku, Technologická 376/5, 708 00 Ostrava). Po dokončení výzkumu výzkumníci často zjišťují, že jejich technologické řešení nemají dostatečnou komerční hodnotu. To je jeden z hlavních důvodů, proč je komercializace technologií velmi obtížná. Jak to bude fungovat? Workshop bude rozdělen do několika bloků s přednáškami a řadou praktických aktivit. Budeme pracovat s tématy, jako jsou Základy komercializace inovací, Přeměna výzkumu na komerční inovace, Komercializace technologií a Spolupráce v průmyslu. V probíhajících diskuzích pak budeme pokračovat u jednoho ze stolů s vedoucím workshopu Hyunem Parkem. Po skončení akce bude na účastníky čekat dobrá večeře. 2. část | Reverse Pitching – budování mostu mezi vědou a světem obchodu • 25. března: Workshop, úterý od 15–17:30 hodin, konferenční sál v budově VIVA, 2. patro (areál T-parku, Technologická 376/5, 708 00 Ostrava). Jak to bude fungovat? Úkolem bude převzít výsledky a potřeby z akademické sféry a byznysu a společně s business mentory je přetavit do podoby, která dokáže čelit výzvám komerčního trhu. V první části budou v krátkém pitchingu představeny výzvy z akademické sféry a byznysu. Otevřeme otázky typu: Jaké problémy lze vyřešit? Jaký je potenciál trhu? Jaká aplikace je nejslibnější a jak ji ověřit u zákazníků? Druhá část bude ryze praktická. Výzkumní pracovníci a studenti, kteří mají zájem pracovat na této výzvě, budou u stolu diskutovat s mentorem o možnostech a cestách vpřed. Prezentace vaší výzvy není podmínkou účasti. Rádi bychom, abyste se zúčastnili a poskytli ostatním zpětnou vazbu a cenné rady. Jak se přihlásit? Účast je zdarma, podmínkou je registrace, ve které si můžete vybrat jeden workshop nebo rovnou oba. Těšíme se na vás.

Free